Loom Bands návod

Jak plést s Rainbow Loom a Loom Bands duhové náramky, návod včetně fotografií

 

Loom Bands návod na kytičkovaný náramek

V tomto článku se naučíme, jak plést kytičkovaný duhový náramek. Černý okraj, který si tu přiblížíme je vhodným základem pro spoustu dalších náramků a je potom už na vás, čím vyplníte střed a jak se u toho kreativně vyřádíte. Dnes se ale naučíme již zmiňovanou kytičkovou výplň.

 

Budeme potřebovat:

 

  • Stav
  • Háček
  • Spojovací svorku
  • Černé gumičky cca 40 kusů
  • Barevné gumičky - 3 barvy po 12ti gumičkách nebo 6 barev po 6ti gumičkách apod. Celkově musíme mít 36 gumiček na 6 barevných kytiček. 


Já si vybrala variantu, kdy budu mít pouze tři barvy kytiček a budu je střídat takto - modrá, fialová, červená, modrá, fialová, červená. Barevné gumičky, které jsem si totiž vzala, jsou dvoubarevné, což mi do celkového vzhledu náramku přidá ještě bílou.

Stav si nachystáme tak, aby středová část o jeden kolík přečnívala. Otočíme si ho k sobě právě tou přečnívající částí a začneme navlékat nejprve černé gumičky po obvodu. Začneme tak, že první dáme mezi první středový a první levý kolík.

Pak už pojedeme po celé levé straně rovně až dozadu a poslední gumičku dáme mezi předposlední levý a poslední středový kolík.

To samé uděláme i na pravé straně. Začneme zase od prvního středového prvnímu pravému a pak navlékáme postupně až dozadu, aby to vypadalo jako na obrázku.

Potom si vezmeme prvních šest barevných gumiček na kytičku. První barevnou gumičku natáhneme mezi druhým středovým a druhým pravým kolíkem.

Pak už pojedeme v natahování ve směru hodinových ručiček (viz.obrázek).

Všechny kytičky budeme nasazovat stejným způsobem a ve stejném pořadí jako první kytičku a to tak, aby se vždy sousední středové „lístky“ kytiček překrývaly.

Když máme všechny kytičky hotové, vypadá to takto.

Teď máme před sebou ještě poslední část navlékání. Vezmeme černou gumičku a omotáme si ji dvojitě.

Tyto dvojité obtoče pak umístíme na oba krajní středové kolíky a na všechny středy kytiček, celkem jich tedy bude osm.